Menu
zabawki

Nie zabierajcie dzieci do Rossmanna

Wybaczcie ten przewrotny, clickbaitowy tytuł, ale chciałam Wam przekazać, żebyście uważali z wyjściem do Rossmanna razem z dzieckiem, ponieważ… w w sklepach sieci Rossmann są dostępne klocki LEGO! Nie wiem, jak Wy, ale mając w domu trzech fanów (jeden dorosły) klocków LEGO, trochę boję się o stan mojego portfela po wejściu do Rossmanna. 😉

A teraz na poważnie – bardzo Was zachęcam do odwiedzenia najbliższego sklepu sieci Rossmann, ponieważ od 10 listopada będzie trwała mega akcja promocyjna na #LEGOwRossmann. A pod tym linkiem – rabat na Lego w Rossmannie – możecie wygenerować 25% voucher zniżkowy na LEGO w Rossmann.

Jak pewnie wiecie, im więcej dziecko ma zabawek, tym bardziej się gubi. Wyszukujemy coraz to ciekawsze, bardziej wymyślne, a najlepiej sprawdzają się te najprostsze i po nie najczęściej sięgają dzieci. Kiedyś przeczytałam, że dziecku wystarczyłyby takie zabawki jak: klocki, kredki, przytulanka, auto, piłka, rower, wózek lub taczka, puzzle i plastelina. I tyle. To wystaczy do dobrej zabawy i wspierania wyobraźni dziecka.

Lego w Rossmannie001promocja by . Lego w Rossmannie004promocja by . Lego w Rossmannie006promocja by . Lego w Rossmannie011promocja by . Lego w Rossmannie012promocja by .

My akurat klocków mamy sporo i mimo że LEGO ma u nas sporą konkurencję, to bije wszystkie inne na głowę. Szał na LEGO w naszym domu zaczął się jakoś rok temu i trwa do teraz. Jasiek kończył 5 lat dmuchając świeczki na klockowym torcie, zestawy LEGO potrafi składać i rozkładać w nieskończoność, a katalog LEGO wygrywa z niejedną książką. Pielęgnując jego zainteresowanie duńskimi klockami, w tym roku odwiedziliśmy Legolland i Lego House w Bilund, nocowaliśmy w klockowym pokoju, wybraliśmy się do krakowskiego Klockolandu, a teraz, gdy piszę ten tekst, wszyscy moi trzej mężczyźni są wlaśnie na wystawie klocków LEGO w Szczecinie.

Zabawa klockami LEGO ma mnóstwo zalet. Kiedyś pisałam Wam już o zaletach Duplo, dzięki którym możemy nie tylko ćwiczyć zdolności manualne dziecka, ale także wspierać procesy poznawcze, a przede wszystkim rozwój mowy. Podczas zabawy klockami warto zalewać dziecko mową, opowiadać, co budujemy, jakich używamy elementów, nazywać kolory. Biorąc do ręki klockowe zwierzątko nasladujmy odgłosy, jakie wydaje, zachęcajmy dziecko do naśladowania (ale nie zmuszajmy do powtarzania). Możemy zadawać dziecku pytania w stylu: co robi zwierzątko, gdzie stoi, gdzie jest jakiego domek, jakie wydaje odgłosy, czy stoi przed czy za drzewkiem, co damy mu do jedzenia itp. Jeżeli dziecko nie potrafi odpowiadać jeszcze na takie pytania, możemy odpowiadzać za nie.

output_emzLnI by . Lego w Rossmannie014promocja by . Lego w Rossmannie015promocja by . Lego w Rossmannie020promocja by . Lego w Rossmannie023promocja by .

Podobnie jest w przypadku LEGO dla starszaków. Starsze dzieci bawiąc się klockami LEGO nie tylko ćwiczą zdolności manualne i koordynację ruchową oraz wzrokową. Dzięki klockom uczą się cierpliwości, precyzji, kreatywności oraz kształtują wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie. Dzięki klockom możemy opowiadać historie. Takie zabawy narracyjne mogą być pomocne, gdy czujemy, że dziecko coś ukrywa, targają nim trudne emocje, gdy zdarzają się sytuacje dla niego nie do końca zrozumiałe. Za pomocą zabawy i wydarzeń, które spotykają ludziki LEGO, dziecku może być łatwiej zrozumieć otaczający świat.Poza tym żaden rodzic nie odmawia zabawy klockami LEGO, dzięki czemu dziecko może fajnie spędzić czas sam na sam z rodzicem. LEGO tworzy również coraz to nowe zestawy dla starszych dzieci, które uczą np. programowania.

Klocki LEGO są ponadczasowe. Klocki, którymi bawiliśmy się jako dzieci, pasują do zestawów, którymi bawią się nasze dzieci (wiem, co mówię – mamy w domu takie zestawy). Klocki LEGO mogą być wszystkim, można wyczarować z nich wszystko, a gdy dziecko zaczyna interesować się LEGO, wchodzi się w zupełnie inny wymiar rodzicielstwa.

LEGO w Rossmannie to idealna okazja na szybki prezent dla dziecka (z jakiejś okazji i bez okazji). Mogą być też najlepszym rozwiązaniem awaryjnym, gdy wybieramy się na urodziny, a nie wiemy, co kupić danemu dziecku. LEGO jako prezent sprawdza się zawsze. Poza tym możecie też zrobić już zapasy przed świętami. Bo z takiej okazji to aż żal nie skorzystać. W drogeriach Rossmann znajdziecie różne rodzaje LEGO – Duplo, City, Freinds. Jest w czym wybierać, wybór jest naprawdę spory.

Lego w Rossmannie024promocja by . Lego w Rossmannie025promocja by . Lego w Rossmannie028promocja by . output_KiFk17 by .


Wpis powstał przy wspólpracy z marką LEGO

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

5 komentarzy

 • Malwina
  12 listopada 2019 at 14:53

  A ja tak w sumie mam pytanie do kiedy mniej więcej najstarszy syn interesował się Duplo? Jesteśmy przed wyborem dużego zestawu lego właśnie i nie wiem czy postawić na zestaw kreatywny z serii Duplo czy już wskoczyć w uniwersalny duży zestaw z serii Classic. Syn ma aktualnie 4,5 roku.

  Odpowiedz
 • Hania
  17 listopada 2018 at 15:43

  A ja właśnie wróciłam z rosmana i nie było 25 % zniżki z kupnem tzn kupon wchodził jako rabat ale nie wyliczył 25%. Zawiodłam się trochę bo panie nie umiały nic z tym zrobić. No cóż klocki i tak kupiliśmy ale trochę słabo to wyszło. Podsumowując: lipa…

  Odpowiedz
  • Wiola Wołoszyn
   18 listopada 2018 at 12:17

   Haniu, kod musi wejść. Nie wiem, jak panie to zrobiły, że wszedł. Dostaję wiadomości od czytelników, że panie naliczają im rabat z kartą rossnę i wychodzi jeszcze taniej.

   Odpowiedz
 • rz
  28 października 2018 at 23:02

  Co to za mata z ulicami?

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź