Menu
książki / książki dla dzieci

Mali WIELCY – książki udowadniające, że wszystko jest możliwe!

Tego jeszcze nie było – na rynku wydawniczym pojawiła się genialna seria Mali WIELCY. Jest to wyczekiwana polska edycja (wersja językowa) bestsellerowej serii „Little People Big Dreams” znanej małym czytelnikom na całym świecie. Do tej pory polscy rodzice zamawiali anglojęzyczne wersje. Teraz mamy już po polsku! <3

Seria Mali WIELCY to krótkie biografie sławnych ludzi w wydaniach dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wszystkie pięknie ilustrowane i przekazujące dzieciakom bardzo ważne lekcje. Do tej pory biografie dla dzieci ukazywały się w wydaniach przeznaczonych dla nieco starszych odbiorców. Tym razem jednak nawet przedszkolaki mogą poznać sylwetki niezwykle interesujących i inspirujących ludzi. Przekonać się, że każde z nich było kiedyś dzieckiem i miało marzenia, których nie porzuciło.

Jak dotąd w polskiej edycji ukazały się cztery tytuły z tej serii. W każdej z nich poznajemy sylwetkę innej znanej osoby, która nie miała łatwego życia, a mimo tego udało jej się osiągnąć niesamowity sukces i zapisać na kartach historii.  W tej chwili ukazały się historie: Stephena Hawkinga, Coco Chanel, Marii Słodowskiej-Curie oraz Fridy Kahlo. Wszystkie przedstawione w bardzo przystępny sposób. A na końcu każdej z nich znajdziecie prawdziwe zdjęcia i nieco bardziej szczegółowe informacje o każdej postaci. Polecam wcześniej zapoznać się z końcówką i podczas czytania z dzieckiem dopowiadać elementy historii. U nas taki model czytania biografii świetnie się sprawdza.

Całą serię możecie kupić tutaj – Mali WIELCY

DSC_7125 by . DSC_7126 by . DSC_7128 by . DSC_7129 by . DSC_7130 by .

DSC_7132 by .

Dzieciaki poznają Fridę Kahlo, którą życie nie oszczędzało już od najmłodszych lat. Mała Frida, mając 6 lat zachorowała na polio. W konsekwencji czego miała jedną nogę krótszą od drugiej. Frida jednak na tle innych dziewczynek wyróżniała się nie tylko krótszą nogą. Była wielką indywidualistką. Gdy miała 18 lat uległa poważnemu wypadkowi. Przeszła szereg operacji. Musiała wiele miesięcy spędzić w łóżku. Wtedy też zaczęła malować. Najpierw swoje stopy, a potem autoportrety (przyglądając się sobie w lustrze zawieszonym nad łóżkiem). Myślicie, że Frida wyczerpała limit złych zdarzeń w swoim życiu? Niestety nie. Ale o tym już przeczytacie w ksiażce.

Do kupienia tutaj – Mali WIELCY. Frida Kahlo

Mała Maria kochała naukę. Niestety, nie w czasach, kiedy żyła, w Polsce dziewczynki nie miały dostępu do studiowania na wyższych uczelniach. Nie przeszkodziło jej to jednak w poszerzaniu swojej wiedzy. Spakowała się i wyjechała do Francji. Mimo nauki w obcym języku, Maria szybko stała się najlepszą studentką na Uniwersytecie Paryskim. W Paryżu poznała również swojego męża – Piotra. Wspólnie odkryli dwa pierwiastki: rad i polon, za co otrzymali Nagrodę Nobla. Niestety, Piotr zginął w wypadku komunikacyjnym. Maria mimo tych przeciwności losu oddała się nauce i zdobyła kolejną Nagrodę Nobla. Nie zapomniała również o tym, jak była małą dziewczynką i miała problemy z dostępem do edukacji. Stworzyła dla nich coś specjalnego.

Do kupienia tutaj – Mali WIELCY. Maria Skłodowska-Curie

DSC_7119 by . DSC_7118 by . DSC_7201 by . DSC_7202 by .

DSC_7203 by . DSC_7204 by .

DSC_7205 by .

Mała Gabrielle po śmierci swojej mamy trafiła do sierocińca. Już wtedy dziewczynka bardzo się wyróżniała na tle pozostałych. Gdy one się bawiły, ona wolała szyć ubranka dla lalek, a nocami śniła o przeróżnych wzorach i kształtach. Gdy dorosła, pracowała u krawca, a wieczorami występowała w kabarecie. Żołnierze, którzy oglądali jej występy, nadali jej przydomek Coco. Jak Coco wpadła na pomysł tego, aby stworzyć swoją kolekcję ubrań, czym się wyrózniała i dlaczego była tak przełomowa? Nie będę Wam zdradzać, bo na pewno sami chętnie się o tym dowiecie.

Do kupienia tutaj – Mali WIELCY. Coco Chanel

Stephen Hawking w szkole nie należał do najlepszych uczniów. Zamiast odrabiać lekcje, wolał oddawać się swojej pasji. Skonstruował nawet komputer z części zegara i starego telefonu. Mimo że w szkole nie szło mu najlepiej, Uniwersytety w Cambridge i w Oksfordzie przyjęły go z otwartymi ramionami. Niestety, zaraz po tym Stephen zaczął podupadać na zdrowiu. Przewracał się, miał problemy z mową. Zdiagnozowano u niego stwardnienie zanikowe boczne. Lekarze dawali mu dwa lata życia. Mimo tego Stephen nie poddał się – dożył późnej starości i dokonał jednego z najważniejszych odkryć XX wieku – promieniowania Hawkinga. Poza tym zwykł mawiać:

Jakkolwiek trudne może ci się wydawać życie, zawsze jest coś, co możesz zrobić, żeby odnieść sukces.

I ja mu wierzę.

Do kupienia tutaj – Mali WIELCY. Stephen Hawking

DSC_7206 by . DSC_7207 by . DSC_7208 by . DSC_7209 by . DSC_7210 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź